Zgłoszenia na Festiwal Młodych VINCENTIANA 2024

Termin: 24-28 czerwca 2024 r.


Miejsce: Centrum Edukacyjne Radosna Nowina 2000, Piekary 2, 32-060 Piekary

Koszt: 150 zł / osoba


Uczestnicy: młodzież 14-26 lat

Zgłoszenia: przez formularz do 26 kwietnia 2024 r.

Wybierz i wypełnij odpowiedni formularz:

Wysyłając zgłoszenie, akceptujesz regulamin, w szczególności informacje dotyczące przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Do zobaczenia na Vincentianie!

Warsztaty
"Rusz głową"

Social - ewangelizacja

Ewangelia w social mediach - jak i po co dzielić się doświadczeniem wiary w przestrzeni mediów społecznościowych?

Poprowadzi Ewa.i.ewangelia oraz praktyczna_wiara.

Po co mówić o Bogu w social mediach? Dlaczego jakościowy kontent ma znaczenie? A może przekaz obroni się sam? Na warsztatach dowiesz się jak dzielić się w przestrzeni social mediów tym, co dla Ciebie ważne i wyrażać siebie bez katolipy. Oprócz praktycznych wskazówek i warsztatu technicznego w ramach warsztatu usłyszysz świadectwo o tym jak Bóg zadziałał i wciąż działa w naszym życiu… przez Instagrama. 1. Część pierwsza: Krótkie świadectwa 2. Część druga: Po co mówić o Bogu w przestrzeni social mediów? 3. Część trzecia: wskazówki i mini warsztaty techniczne.

fot. @jakub.zajaczkowski

Bible - journaling

Wyrażaj się poprzez twórczość. Kreatywne warsztaty ze Słowem.

Poprowadzi Jagoda Kwiecień.

Zapraszam do wspólnej pracy z Pismem Świętym! Zapoznam Ci z kreatywnym rozważaniem Słowa za pomocą metody Bible Journaling. Stworzymy kolaż ze Słowem Bożym, szczególnie także przyjrzymy się Księdze Psalmów i popracujemy z tekstem. Porozmawiamy również o inspirujących książkach z „boskim akcentem”, które pomogą nam w twórczej pracy i medytacji słowa Bożego.

Uchwycić Boże Flow

Poprowadzi s. Joanna Nowińska.

Bogu zależy, aby człowiek tak stawał się wolny, by szeroko rejestrował rzeczywistość. Usłyszenie Jego Głosu pozwala w Nim uchwycić rzeczeczy, których normalnie nie widzimy i daje bazęprzynależności, oparcie. Bóg mówi do Ciebie, jako innego, jako Ciebie. Budzi Twoją tożsamość. Scenariusz jak to się dzieje zostawił na kartach Biblii. Prześledzimy to na warsztatach , a trening zrobisz w życiu.

Od chcenia do działania

Poprowadzi Andrzej Pietrzyk SJ.

Codziennie podejmujemy decyzje – małe i duże. Ale na podstawie czego decydujemy? Czy robimy to świadomie, czy też automatycznie? Warsztaty skupią się na źródłach naszych decyzji oraz tego jak decydować, skąd brać pewność, kogo pytać a jakich rad zdecydowanie unikać. Pomogą nam wskazówki zostawione przez św. Ignacego z Loyoli wsparte praktyką życia i decydowania jezuitów.

Obudź ciekawość! Alpha w trzech krokach

Poprowadzi Edyta Lechowska.

Alpha to bardzo proste narzędzie do ewangelizacji składające się z trzech kroków: 1. Posiłek 2. Wykład 3. Dyskusja. Zapraszamy Cię do doświadczenia "na własnej skórze" czym to narzędzie jest i dlaczego warto z niego korzystać. Podczas warsztatów wykorzystamy serię filmową Alpha Youth 🙂

O poznawaniu Boga

Poprowadzi ks. Adam Sejbuk CM.

Uwielbieniowe

Poprowadzi Animatorka z Agalliasis.

Warsztaty
"Rusz ciałem"

Jak działać słowem?

Poprowadzi ks. Konrad Jaworecki CM.

ALA MA KOTA. Czy to zdanie może być wyznaniem miłości? Czy może budzić strach? Słowa wypowiadane, słowa przemilczane, słowa wykrzyczane, wyszeptane,  słowa, które utknęły w gardle. Warsztaty Jak działać słowami będą otwarciem się na S(s)łowo, by mówiąc, śpiewając i milcząc opowiadać świat.

Warsztaty taneczne

Poprowadzi Marcelina Puchała.

Gwarancja niezapomnianej przygody tanecznej, super spotkań z ludźmi, zwariowanych choreografii, a przede wszystkich wspaniałej zabawy! Nie zwlekaj i przychodź! Załóż wygodne buty, weź ze sobą uśmiech, dobry humor oraz koleżankę i kolegę! Na tych warsztatach poznasz i nauczysz się podstawowych kroków i ustawień w parze do tańców takich jak samba, walc angielski czy rumba, poczujesz prawdziwe taneczne rytmy, a wszystko to w fantastycznej i miłej atmosferze!

Świadomość ciała

Poprowadzi Julia Gleń.

Pogłębienie świadomości siebie poprzez pobudzenie ekspresji ruchowej, poznawanie własnych możliwości i ograniczeń. Poprzez ćwiczenia uczestnicy warsztatu doświadczają otwarć i zahamowań na granicy pomiędzy spontaniczną ekspresją ruchową, emocjonalną, a tym, co systematycznie tłumi tę ekspresję w naszym życiu. Warsztat prowadzi do pobudzenia wewnętrznego potencjału, rozwoju świadomości własnego ciała, zwiększenie koncentracji, poszerzenie zakresu ruchu, zwiększenie poczucia wiary we własną siłę, wzajemnej integracji i dobrej zabawy.

Improwizacje ruchowe

Poprowadzi  Radomir Bachar.

Tworzenie, songwriting

Poprowadzi Judyta Wojtala oraz Piotr Woźniak.

Zapraszamy każdego, kto czuje pragnienie tworzenia własnej muzyki. Podczas spotkania wspólnie zgłębimy proces powstawania utworów, zarówno pod względem warstwy tekstowej, komponowania melodii i doborze harmonii, jak i technicznych aspektach nagrania i produkcji piosenki. Porozmawiamy o tym, co sprawia, że chcemy pisać, ale też co nas w tym ogranicza. A może już masz swój autorski tekst lub melodię? Zabierz je ze sobą. Uwolnijmy w sobie nawzajem potencjał twórczy i stwórzmy z serca coś muzycznie wyjątkowego! Do zobaczenia!

Warsztaty wokalne

Poprowadzi Sylwia Banasik-Smulska.

Hip-hop - podstawy

Poprowadzi Jakub Brykowski.

Większość was mnie zna z poprzednich lat Vincy: jestem Kuba, mam 20 lat, jestem tancerzem od prawie 11 lat i uwielbiam robić to co kocham. Chciałbym pokazać wam coś co kocham: poskaczemy sobie, potańczymy i będziemy się dobrze bawić. Widzimy się w czerwcu! Nie mogę się doczekać! Do zobaczenia!

Do zobaczenia na Vincentianie!