You are currently viewing Vincentiana 2018

Vincentiana 2018

32. edycja Przeglądu Piosenki Religijnej VINCENTIANA pod hasłem: „Uwierzyliśmy Miłości!”
już za nami. Zarówno dla uczestników jak i organizatorów był to niesamowity czas odkrywania miłości Pana Boga w naszym życiu! Pośród spotkań, nawiązywania nowych znajomości, wspólnej zabawy
i dobrej muzyki – wspólnie przeżywaliśmy wielkie święto!

Przed nami 33. VINCENTIANA pod hasłem:

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5).

Są to ostatnie spisane w Piśmie Świętym słowa Maryi i to Jej, chcemy poświęcić tę edycję Przeglądu.

Dzisiaj, pośród szumu informacyjnego, kiedy trzeba podejmować przeróżne, ważne decyzje,
Maryja chce być dla nas światłem oraz przykładem ufności i współpracy z Bożą łaską.
To właśnie Ona, zgadzając się na zostanie Matką Boga, zmieniła los świata i los człowieka.
Jej postawa zawierzenia pokazuje nam, że warto zaufać Bogu, nawet jeśli nie jesteśmy w stanie całkowicie pojąć Jego woli.

Maryję kojarzymy głównie z nabożeństwami różańcowymi, majowymi czy też różnymi objawieniami. Wzrasta tendencja do „zamykania Matki Boga w różańcu i jej przeróżnych wizerunkach”.
Maryja tymczasem nieustannie wskazuje na swojego Syna, jako źródło wszelkiej miłości i dążeń człowieka. Jej słowa: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie są wskazaniem, aby nie zatrzymywać wzroku tylko na Niej, ale przede wszystkim, aby razem z Nią wpatrywać się w Jezusa Chrystusa.

Pragniemy, aby kolejna, 33. edycja Przeglądu Piosenki Religijnej VINCENTIANA, która odbędzie się w dniach 27-29 czerwca 2018 w Piekarach k/Krakowa, była nie tylko czasem dobrej muzyki oraz świetnej zabawy w gronie wspaniałych, młodych ludzi, ale przede wszystkim czasem spotkania z Maryją, która nieustannie, całym swoim życiem wskazuje na swojego Syna.

kl. Dawid Grabowski